درباره ما

شهریور ۱۴۰۰ جرقه‌ی تولد دهلیز زده شد. با دوستانم حمید و فرهاد که هر کدام در حوزه‌ی کار خود حرفه‌ای هستند، ایده‌ی پادکست را مطرح کردم. بعد چند سال فکر کردن به این ایده و سالها رفاقت نقطه‌ها را به هم وصل کردیم. اواخر آذر فاز اول شروع شد. اوایل اسفند با برنامه‌ریزی و کار شبانه‌روزی در فاز دوم ایده‌ها را به منصه‌ی ظهور رساندیم و هجدهم خرداد ۱۴۰۱ دهلیز به طور رسمی منتشر شد.

پادکست «دهلیز»

در پادکست «دهلیز» قصد داریم از دریچه بینامتنیت به سه حوزه‌ی «سینما» ، «ادبیات» و «روانشناسی» بپردازیم. در هر برنامه به فراخور موضوع برنامه کتابی در یکی از این حوزه‌ها انتخاب می‌شود. خلاصه‌ی آن به صورت موجز معرفی ارائه می‌شود. یکی از بزرگان حوزه‌های سینما، ادبیات و روانشناسی به عنوان مهمان حضور پیدا می‌کند و بخشهایی از کتاب را برای مخاطبان می‌خواند. علاوه بر این در بخش پایانی هر شماره کتاب، فیلم، موسیقی و آثاری که مبتنی بر اندیشه و هنر باشند، معرفی می‌شود. مسئولیت اجتماعی پادکست «دهلیز» کمک به ترویج فرهنگ کتابخوانی است . مخاطبانمان از همه‌ی طیفها و افکار گوناگون خواهند بود و می‌خواهیم از دریچه‌ی این حوزه‌ها دهلیزی برای رسیدن به معنای زندگی و زیست باکیفیت حفر کنیم.

در ابتدا برنامه هر ماه یک بار پخش خواهد شد. مدت زمان هر برنامه ۲۰ الی ۳۰ دقیقه است و این برنامه از همه‌ی شبکه‌های اجتماعی و مجاری پادکست‌های بین‌المللی پخش خواهد شد. در اپیزودهای ابتدایی که در حکم معرفی این پادکست است، مهمان نخواهیم داشت. اما از اپیزودهای آتی مهمان‌ها به ما اضافه خواهند شد. تاکنون بسیاری از اهالی عزیز سینمای ایران برای حضور در این پادکست اعلام آمادگی کرده‌اند. امید که بتوانیم در کنار یکدیگر به حلقه‌ی مفقوده‌ی مکالمه‌ی فرهنگی در جامعه‌ی ایران بپردازیم و در کنار هم ما شدن را تمرین کنیم. بدیهی است از حضور اسپانسر برای این پادکست استقبال می‌کنیم و بدین وسیله از همه‌ی عزیزانی که قصد حمایت مالی از این پروژه‌ی عظیم را دارند، دعوت به عمل می‌آوریم.

خالق، کارگردان و صاحب امتیاز:

«بهنام شریفی»

Behnam.sharifi1985@gmail.com

کارگردان هنری:

«فرهاد لامعی»

info@farhadlamei.com

وبسایت، روابط عمومی، مارکتینگ:

«حمیدرضا عسکری‌زاده»

info@askarizade.com

پادکست دهلیزتمام اپیزودهادرباره ماتماس با ما